جراحی زیبایی بینی

یکی از حساس ترین جراحی هایی که امروزه در میان خانم ها و آقایان طرفدار زیادی پیدا کرده جراحی بینی است. نکته مهمی که وجود دارد این است که هر دکتری برای جراحی بینی بیمار خود با توجه به ظاهر کلی بینی و خصوصیات بینی از روش های متفاوتی برای هرچه طبیعی تر انجام شدن این عمل زیبایی استفاده می کند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا ما می توانیم جراحی بینی طبیعی داشته باشیم ؟این مورد در صورتی که شما بتوانید جراح مناسبی را انتخاب کنید ممکن خواهد بود.

آیا می دانستید بسیاری از جراحان بینی وجود دارند که می توانند جراحی بینی طبیعی رلا انجام دهند ؟؟؟دکتر سامان خرمی نژاد جراح – متخصص گوش و حلق و بینی می تواند با تکینک های منحصر به فرد و تجربیاتی که دارد  جراحی بینی طبیعی را انجام دهد و نتیجه رضایت بخشی را از جراحی بینی طبیعی به بیمار ارائه دهد . جهت مشاروه و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸ تماس حاصل فرمائید .

جراحی بینی طبیعی

در این جراحی بافت های بینی با تغییر زیادی روبرو نخواهند شد  و در واقع عمده  تغییرات در قسمت نوک بینی و پشت بینی ایجاد می شود در این روش شما بعد از گذشت چند ساعت از عمل، مشکلات مختلفی که ممکن است بعد از هر جراحی بینی دیگری داشته باشید را ندارید.در این جراحی از کوچک شدن بیش از حد سوراخ های بینی جلوگیری می شود و  تفاوت دیگری که این جراحی با سایر جراحی ها دارد، نبود قوسی بر روی پشت بینی خواهد بود و همین موضوع سبب می شود که بینی شما بسیار طبیعی به نظر برسد و از حالت معمول خود خارج نشود و ممکن است تنها مقدار کمی قوس بر روی پشت بینی داشته باشد و یا ممکن است این قوس صاف باشد.

مزایای جراحی بینی طبیعی

امروزه کوچک بودن بینی و یا داشتن حالت های قوس دار یا فانتزی دلیل بر زیبایی بینی نخواهد بود و مهم ترین چیزی که بعد از هر عمل زیبایی حائز اهمیت است سلامتی کامل بیمار بعد از گذشت چند ساعت از عمل جراحی و ثابت بودن آن عمل ظرف سال های آینده است که با این روش محقق خواهد شد. از بین نرفتن چین های کناره پره های بینی و تغییر حالت فرورفتگی طبیعی بینی شما از دیگر مزایای این جراحی خواهد بود همچنین این امر می تواند از به وجود آمدن مشکلاتی برای مجاری تنفسی شما جلوگیری کند. داشتن یک جراحی بینی طبیعی به شما برای داشتن روحیه بالا در میان افراد خانواده و دوستان و بالا رفتن اعتماد به نفس شما کمک خواهد کرد.

جراحی بینی طبیعی

منظور از جراحی بینی طبیعی چیست؟

یکی از اهدافی که برخی از متقاضیان جراحی بینی دارند این است که بعد از جراحی هیچ نشانه ایی از عمل بینی بر روی صورت پیدا نباشد به این صورت که هیچ گونه جای بخیه و یا زخم ها در اطراف بینی دیده نشود و یا اینکه بینی به حالت طبیعی درآمده باشد و تنها برخی از ایراداتی که در بینی وجود داشته باشد از بین برود.

قوز پشت بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی بعد از اینکه با استفاده از تکنیک های مختلف قوز پشت بینی برداشته شد به هیچ عنوان قوسی بر روی بینی به وجود نمی آید در برخی از افراد می بینیم که بینی به اصطلاح حالت سرسره ای به خود می گیرد و یا در موارد حاد بینی پل بینی و نوک بینی زاویه ای به وجود می آید این ویژگی در بینی های عروسکی و یا کسانی که درخواست جراحی بینی فانتزی دارند ،دیده می شود.اما در عمل بینی طبیعی پشت بینی بعد از جراحی صاف بوده و یا اینکه برای زیبایی بیشتر تنها قوس اندکی  توسط جراح بینی ایجاد می شود .

سایز بینی طبیعی

بسیاری از افراد فکر می کنند هر چقدر بینی کوچک باشد ملاکی بر زیبایی بینی و همچنین صورت محسوب می شود در صورتی که این تصور کاملا غلط است و تنها زمانی می توان گقت که بینی ظاهری شکیل دارد که باصورت هارمونی لازم را داشته باشد شاید حتی فردی بینی نسبتا بزرگی داشته باشد اما به طور کلی کاملا با صورت وی هم خوانی ندارد و جراح بینی پیشنهاد بدهد که نیازی بهجراحی زیبایی بینی وجود ندارد. در جراحی بینی طبیعی برای اینکه نتیجه کاملا طبیعی جلوه کند از حجم بافت بینی به اندازه کمی کاسته می شود تا اندازه ای که بینی در کنار گونه ها ظاهری مطلوب داشته باشد.

اندازه سوراخ های بینی طبیعی

یکی از فاکتورهایی که می تواند نتیجه عمل را به حالت طبیعی تبدیل کند اندازه سوراخ های بینی بعد از جراحی بینی است . در بینی های فانتزی پره های بینی به اندازه زیادی دستکاری می شود و به سمت بینی کشیده می شود که باعث می شود سوراخ های بینی بسیار کوچک است . با کوچک شدن سوراخ های بینی تنفس بیمار مختل می شود و با گذر زمان این مشکل جدی تر می شود . همچنین نکته دیگری که باید در سوراخ های بینی رعایت شود یکسان بودن سوراخ های بینی است زیرا متقارن نبودن باعث می شود بینی کج دیده شود و زیبایی بینی از بین ببرد.

پره های بینی طبیعی

یکی از اصول مهم در جراحی بینی طبیعی ، یکسان سازی پره ها و جلوگیری از تغییر حالت آنها به سمت حالات غیرعادی است به عنوان مثال در گذشته و آغاز فراگیر شدن جراحی بینی ، جراحان با ضعیف کردن بافت غضروفی اطراف پره های بینی ، فرم آنها را از حالت عادی خارج می کردند و موجب تورفتگی پره های بینی می شدند که این فرم ، حالتی غیرمعمول برای بینی ایجاد می کرد و سایرین به راحتی متوجه انجام جراحی و تغییر شکل بینی می شدند اما با گذشت زمان و بالا رفتن تجربه پزشکان جراح بینی ، ناحیه ی پره ها با دپقت و ظرافت بیشتری دستکاری می شود تا آثار سوئی به جای نماند . نکته مهم اینکه می توان اشکالات به وجود آمده از جراحی های قدیمی و بدوی را طی جراحی ترمیم بینی برطرف کرده و با تقویت نواحی ضعیف شده به کمک غضروف ، فرم ناشایست آن را جبران می کنند . علاوه بر تورفتگی پرههای بینی ، یکی از مهم ترین اقدامات جراحی بینی طبیعی ، همگون سازی پره ها با یکدیگر است به این ترتیب که اگر پره های بینی حالت نامتقارنی داشتند با اصلاحات تخصصی و ظریف ، تا حد امکان پره های بینی حالت متقارن و هماهنگی به خود می گیرند و همانند بینی های طبیعی عاری از اشکال فرمی می شوند . در مورد دیگر ، پره های گشوده و بزرگ بینی را نبز می توان طی جراحی بینی طبیعی کوچک کرده و فرم و سایز ایده آل را ایجاد نمود . تغییرات مذکور را هم با جراحی باز و هم با جراحی بسته ترتیب می دهند . البته اتخاذ تصمیم درباره جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته و انتخاب هر یک از این روش ها به عهده پزشک جراح بینی است .

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی گوشتی

عموم مردم بر این باورند که بینی گوشتی برخلاف بینی استخوانی یا غضروفی با جراحی خوب نمی شود و امکان برگشت به حالت اولیه وجود دارد در صورتی که فرد اگر انتظارات درستی از عمل داشته باشد و در انتخاب جراح خود دقت کافی داشته باشد از نتیجه جراحی رضایت خواهد داشت. انتظارات افراد از جراحی متفاوت می باشد امروزه  اغلب افراد به دنبال عمل بینی طبیعی گوشتی می باشند. در ادامه به بررسی آناتومی بینی گوشتی و جراحی آن می پردازیم.

ویژگی های بینی گوشتی

پوست نقش بسیار مهمی در جراحی بینی دارد. زمانی که پوست بینی ضخیم باشد به اصطلاح بینی گوشتی می باشد. بینی های گوشتی غضروف های بسیار ضعیفی دارند و به همین دلیل ساختار بینی نیز ضعیف می باشد. قسمت نوک بینی دارای غدد چربی فراوانی و سر بینی های گوشتی پهن و بزرگ می باشد. در بینی های گوشتی زمانی که فرد سر خود را به سمت بالا نگه می دارد، نوک بینی به شکل نیم داره و ذوزنقه می باشد. از دیگر خصوصیات بینی های گوشتی این می باشد که به جا این که نوگ بینی پهن باشد کمی بالاتر از نوک بینی پهن تر از نوک بینی می باشد. جراحی بینی گوشتی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و جراح باید بسیار مراقب باشد و تمامی اصول جراحی بینی گوشتی رعایت کند  تا نتیجه مطلوبی به دست آید.  به طور کلی میتوان گفت بینی های گوشتی دارای علائم زیر می باشند.

  1. در نوک بینی بافت چربی فراوان می باشد
  2. دارای پوستی ضخیم می باشد.
  3. نوک بینی پهن و بزرگی دارد .

افراد مناسب برای عمل بینی طبیعی گوشتی

بینی گوشتی برای جراحی بینی طبیعی بسیار مناسب می باشد . برخی از افراد تصور می کنند بینی ها گوشتی می باشد در صورتی که اینطور نیست . برای تشخیص درست آن باید به ویژگی ها و خصوصیات آن توجه کرد و در صورتی که فرد قادر به این کار نیست به پزشک متخصص مراجعه کند تا به تشخیص به درستی صورت گیرد.

جراحی طبیعی بینی

ظاهر مصنوعی و غیر طبیعی بعد از جراحی بینی شاید مهم ترین موردی باشد که بسیاری از افراد با آن مشکل دارند. بسیاری از مردان خواهان عمل بینی طبیعی مردانه می باشند. افرادی که صورت بزرگ و به اصطلاح چاقی دارند، به دلیل تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت، خواهان عمل بینی طبیعی گوشتی می باشند. شاید امروزه به دلیل اثرات رسانه ها و … کمتر شاهد جراحی بینی بسیار طبیعی هستیم ولی باید بدانید که بینی اگر از یک حد مشخص و استانداری کوچکتر شود نه تنها زیبا نیست بلکه به احتمال زیاد مشکلات تنفسی فراوانی را نیز برای فرد رقم می زند. جالب است بدانید که از لحاظ زیبایی شناسی زیباترین بینی های عمل شده ، جراحی طبیعی بینی داشته اند.

جراحی بینی طبیعی یا رینوپلاستی طبیعی یک روش موثر جهت رفع ایرادات کلی بینی و در نهایت تغییر مناسب  در چهره فرد به صورت طبیعی می باشد. در این روش تنها ایرادات بینی رفع می گردد. بینی طول و عرض و قوس مناسب با صورت داشته و حتی موجب بهتر نشان دادن سایر اجزای صورت می گردد. فرد در صورت دلخواه می تواند عمل بینی نیمه فانتزی نیز داشته باشد.

در صورتی که جراحی بینی توسط یک جراح ماهر انجام گیرد، می تواند یک نتیجه طبیعی و ظاهری مطلوب ایجاد کند. در ادامه  به مطالبی برای افرادی که خواهان جراحی بینی طبیعی  می باشند پرداخته می شود.

مشاوره اولین قدم است

زمانی که فرد برای جراحی بینی طبیعی توسط پزشک جراح معاینه می شود، می تواند در مورد تغییرات احتمالی بعد از عمل سوالات خود را از جراح پرسیده و به تغییرات نسبی پس از جراحی آگاهی پیدا کند. جراح سوالاتی درباره سلامت فرد و داروهای مصرفی از وی پرسیده و بینی فرد را از جهت نوع (گوشتی یا استخوانی) و صورت وی را از لحاظ تقارن و مدل صورت ، مورد بررسی قرار می دهد. جراح همچنین سوالاتی جهت پی بردن به دلیل واقعی فرد برای جراحی بینی و تشخیص ثبات شخصیتی و سلامت روانی وی مطرح می کند. در بیشتر موارد فرد در جلسه اول می تواند نتایج دیگر جراحی بینی طبیعی که توسط جراح صورت گرفته را مشاهده کند.

از روند جراحی و مراقبت های قبل و بعد از آن مطلع شوید

در بیشتر جراحی های زیبایی صورت، توسط بیهوشی کلی صورت می گیرد. در روز قبل از جراحی از مایعات بیشتری استفاده گردد. همچنین از شب قبل از جراحی پس از میل نمودن شام، مصرف غذا متوقف شود. جراح باید از تمامی داروهای گیاهی و شیمیایی که توسط فرد مصرف می گردد، اطلاع داشته باشد. همچنین بعد از جراحی فرد با کوفتگی و ورم در اطراف چشم و بینی خود مواجه می شود که شاید تا ماه ها به طول انجامد. مشاهده نتیجه کامل جراحی گاهی حتی تا یک سال نیز زمان می برد. بعد از جراحی به مدت چند روز تا چند هفته به استراحت نیاز بوده و راهنمایی هایی جهت خوابیدن و حمام رفتن و … به بیمار جهت حفظ ظاهر طبیعی بینی می شود.

نکته کلیدی برای یک بینی طبیعی

یک متخصص جراح بینی خوب نیازهای بیمار را سنجیده و بهترین پیشنهاد را جهت حفظ ظاهر طبیعی و زیبا به وی می دهد. بهتر است که بیمار بداند که حفظ تناسب بینی با سایر اجزای صورت بهتر از یک بینی فانتزی یا عروسکی می باشد. یک جراحی بینی طبیعی نه تنها موجب اصلاحاتی در بینی فرد شده بلکه باعث می شود که نقاط قوت صورت فرد بیشتر خودشان را نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =