جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی با جراحی بینی گوشتی چه تفاوتی دارد؟

شاید با نگاهی به اطراف خود گستره ی جراحی بینی را ببینید. امروزه بسیاری از افراد به دنبال زیبایی می باشند و ممکن است برای اینکه بر شدت جذابیت و زیبایی خود بیافزایند، تصمیم به انجام جراحی بگیرند.

جراحی زیبایی بینی جزء پرمخاطب ترین جراحی های زیبایی، در سطح جهان می باشد. در جراحی بینی موارد مهمی از جمله؛ نوع بینی (استخوانی یا گوشتی)، شدت عیوب ظاهری و درونی بینی تاثیرگذار هستند.

طبق تحقیقات انجام شده در زمینه جراحی زیبایی بینی، نتیجه جراحی بینی های استخوانی در اکثر موارد رضایت بخش می باشد و فرم زیبایی بعد از انجام این جراحی در بینی ایجاد می شود.

در این مقاله به بررسی جراحی بینی استخوانی و نتایج حاصل از آن می پردازیم.

آیا بینی من استخوانی است؟

بینی های که میزان چربی کمی در آن ها انباشته شده است، و پوست نازک با استخوان بندی و غضروف قوی دارند، بینی های استخوانی هستند، معمولا با اولین نگاه می توان این نوع از بینی ها را تشخیص داد، در اکثر موارد علاوه بر ویژگی هایی که ذکر شد این نوع از بینی ها دارای برآمدگی و قوز روی بینی هستند .

جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی از ظرافت بیشتری برخوردار هستند. این نوع بینی ها بافت غضروفی مناسبی دارند. بنابراین جراح در حین عمل جراحی گستره ی بیشتری برای اعمال تغییرات دارد.

به همین دلیل است که اکثر جراح های بینی عقیده دارند، افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند کاندید مناسب تری برای جراحی بینی فانتزی می باشند.

پهن بودن بینی نشان از گوشتی بودن آن نیست. زیرا در مواقعی ممکن است صفحات غضروفی بینی به گونه ای باشند که فرم پهنی به بینی فرد دهند. تشخیص نوع بینی به عهده ی جراح بینی می باشد و در طی جلسات مشاوره بعد از انجام معاینات لازم، مشخص می گردد.

عمل جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی غضروف و استخوان بندی محکمی دارند، بنابرین نتیجه جراحی این نوع از بینی ها بسیار ایده ال و زیبا می شود در اکثر موارد افرادی که جراحی بینی استخوانی انجام داده اند رضایت کافی را از نتیجه جراحی بینی استخوانی خود دریافت نموده اند.

همانطور که در مطالب فوق بیان شد، فضای مناسب برای دستکاری جراح در بینی های استخوانی بیشتر از بینی های استخوانی می باشد. بنابراین فرم گیری بینی بعد ازجراحی بینی استخوانی راحت تر از جراحی بینی گوشتی می باشد.

علاوه بر موارد مذکور؛ شدت و میزان کبودی و تورم بعد از جراحی بینی استخوانی نیز کمتر از عمل بینی گوشتی می باشد. (به خاطر داشته باشید میزان کبودی بسته به نوع پوست فرد و میزان دستکاری جراح در هر فرد متفاوت می باشد.)

لازم به ذکر است هر فرد باید انتظارات معقولی از روند جراحی بینی خود و نتایج حاصل از آن داشته باشد. زیرا جراحی بینی از جمله جراحی هایی می باشد که بیشتر متناسب با ساختار چهره  و سلیقه ی شخصی فرد انجام می پذیرد.

دکتر مجید نداف کرمانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند.

راه های برقراری ارتباط با ما:

شماره های تماس: 22134934 – 22134997

صفحه اینستاگرام

در جراحی بینی استخوانی بدلیل غضروف و استخوان محکم و همچنین پوست طبیعی و نازک جراح بینی اصلاحات و ظریف کاری های بیشتری را بروی بینی ایجاد می نماید.

در نتیجه بعد از جراحی، این نوع از بینی ها زیبایی خاصی را بدست می آورند. بینی های استخوانی ایده آل مناسبی برای بینی های فانتزی و عروسکی می باشند، افرادی که دارای این نوع از بینی ها هستند و می خواهند که بعد از جراحی فرم فانتزی و عروسکی در بینی های آن ها ایجاد شود قبل از جراحی زیبایی بینی در زمان مشاوره باید خواسته خود را با جراح در میان بگذارند.

جراحی بینی استخوانی به منظور برطرف کردن معایب و رفع قوز بینی صورت می گیرد . دقت در نحوه جراحی و تجربه و مهارت جراح در زمینه جراحی زیبایی بینی به دریافت بهترین نتیجه از این جراحی کمک بسیار شایانی می کند . به همین علت توصیه می شود قبل از انجام این جراحی در انتخاب جراح دقت کافی را داشته باشید و جراح با تجربه را انتخاب نمایید.

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

نتایج حاصل از جراحی بینی استخوانی

شاید در اطراف خود اشخاصی را دیده باشید که چهره ی بعد از عملشان بسیار بدتر از چهره ی قبل از عملشان می باشد!!! به نظر شما علت این امر چیست؟

اشتباهات پزشکی و انتخاب نادرست جراح بینی در مرحله ی اول مقدمات چنین نتایجی را فراهم می آورد. اما به خاطر داشته باشید برخی از الگوهای نامناسبی برای جراحی بینی خود الگو می گیرند.

ممکن است فردی که دارای صورت بزرگی می باشد به خاطر الگو قرار دادن شخصی، خواستار کوچک کردن بیش از حد بینی خود باشد. باید به این نکته توجه کنید که بخشی از جراحی بینی به سلیقه و خواست شما انجام می شود و بخش بیشتر آن شامل قاعده و اصولی می باشد که جراح موظف به رعایت آن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پنج =